Strona główna

 Kontakt  Pomoc
Szybkie zamówienie (krok 1)
 
 

Netlook.pl Webhosting: Nowości w ofercie hostingowej Netlook.pl, wydarzenia bieżące

 

Strona główna

 

Oferty promocyjne

 

Aktualności

 

Hosting i serwery

 

   Serwery wirtualne

 

   Konta Dedykowane

 

   Konta VDS

 

   Root serwery

 

   Opcje dodatkowe

 

Rejestracja domen

 

Certyfikaty SSL

 

Wsparcie techniczne

 

   Konfiguracja usług

 

   Obsługa domen

 

 

Rozliczenia i płatności

 

Kontakt z obsługą

 

   Adresy i telefony

 

   Infolinia BOK

 

   Informacje o firmie

 

   Centrum Danych

 

   Pomoc on-line

 

Aspekty prawne

 

 

 

 

 

 

Uprzejmie informujemy, że Zarząd spółek o12.pl sp. z o.o. podjął decyzję o połączeniu obu spółek. Szczegółowy Plan Połączenia Spółek do pobrania w formie skanu.

15 września 2017r.

 

W związku z dynamicznym rozwojem firmy informujemy, że od dnia 15 września 2017 roku ulega zmianie forma prawna firmy o12.pl sp. z o.o.   z działalności gospodarczej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Przeprowadzona zmiana formy prawnej nie ma żadnego wpływu na świadczone przez nas usługi oraz na ich zakres (nie ma konieczności podpisywania nowych umów o świadczenie usług czy ich aneksowania). Nie ulegają także zmianie numery rachunków bankowych służących do rozliczeń za usługi świadczone przez naszą firmę, numery telefonów kontaktowych czy adresy email. Sama zmiana nie wymaga także żadnych czynności po stronie Klientów - firma o12.pl sp. z o.o. , zgodnie z art. 584[2] Kodeksu Spółek Handlowych, przejmuje wszelkie prawa i obowiązki oraz aktywa i pasywa przedsiębiorstwa przekształcanego. Zmianie uległ jedynie Regulamin świadczonych przez nas usług, w którym zaktualizowane zostały tylko dane firmy o12.pl sp. z o.o.

 

Nowe dane spółki to:

o12.pl sp. z o.o.

ul. Mieczysława Medweckiego 17, 31-870 Kraków

NIP: 6751544465, REGON: 364413266

 

Spółka jest zarejestrowana w Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia Wydział XI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000617577, kapitał zakładowy: 5 150,00 PLN

 


 

10 grudnia 2015r.

 

 


 

28 stycznia 2013r.

 

Większe limity transferów dla serwerów wirtualnych z oferty Netlook.pl!


Od dzisiaj plany hostingowe MICRO, SILVER, GOLD, ULTRA i PREMIUM posiadają większe limity transferu danych. Na przykład plan MICRO został powiększony o dodatkowe 60 GB limitu transferu rocznie, co daje zwiększenie o 100% względem limitu wcześniej oferowanego! Plan PREMIUM uzyskał dodatkowo aż 108 GB transferu rocznie. Mamy nadzieję, że nowe limity okażą się dobrym początkiem do zwiększenia oglądalności Państwa witryn WWW. Wszyscy abonenci pakietów MICRO, SILVER, GOLD, ULTRA i PREMIUM uzyskają nowe, podwyższone limity, automatycznie w ciągu kolejnych 48 godzin.

 


 

12 stycznia 2013r.

 

Oferta Netlook.pl została poszerzona o usługę kont dedykowanych. Jest to specjalny rodzaj serwerów wirtualnych, który charakteryzuje się brakiem limitów dotyczących zużywanych zasobów, poza limitami przestrzeni dyskowej oraz transferu miesięcznego. Konta dedykowane - inaczej - hosting dedykowany, oferują w standardzie powierzchnię dyskową od 10 GB do 70 GB oraz miesięczny limit transferu od 1000 GB do 3000 GB (od 1 TB do 3 TB). Należy podkreślić, że serwery te nie posiadają dodatkowych limitów dotyczących obciążenia, jakie generuje użytkownik (brak limitu CPU) oraz np. ilości wysyłanych wiadomości email (mogą być wykorzystywane do mass-mailingów).

Pełna oferta kont dedykowanych wraz z opisem znajduje się na stronie http://netlook.pl/hosting-dedykowany.htm

 


 

30 września 2011r.

 

Miło jest nam poinformować, że w dniu dzisiejszym do oferty Netlook.pl wprowadzono 5 nowych planów hostingowych: MICRO 1GB, SILVER 1,5GB, GOLD 2GB, ULTRA 4GB oraz PREMIUM 6GB, które od teraz oferujemy wszystkim obecnym i przyszłym klientom naszej firmy.

Nowe plany hostingowe posiadają znacznie powiększone kluczowe parametry, takie jak przestrzeń dyskowa czy roczny limit transferu. Wprowadzenie nowej oferty to kontynuacja rozwoju usług hostingu wirtualnego w ofercie Netlook.pl (warto w tym miejscu wspomnieć o wprowadzonych w czerwcu bieżącego roku zwiększonych gwarancjach Jakości Świadczenia Usług przez naszą firmę - uptime serwerów wirtualnych gwarantowany abonamentem to obecnie aż 99,9%!).

Wszyscy klienci posiadający aktywne usługi hostingowe w Netlook.pl mogą dokonać migracji na nowe plany hostingowe zgodnie z opisami warunków takich migracji, podanymi na stronie http://netlook.pl/planyhostingowe.htm. Wszyscy abonenci zainteresowani migracją na nowy plan hostingowy z aktualnej oferty Netlook.pl proszeni są o otwieranie w tej sprawie zgłoszeń poprzez https://CentrumPomocyTechnicznej.pl.

 


 

4 czerwca 2011r.

 

Tylko do 31.08.2011r. rejestracja domen polskich (krajowej .pl, domen funkcjonalnych - m.in. com.pl, .net.pl oraz domen regionalnych np. szczecin.pl, waw.pl itd) będzie odbywała się na warunkach promocyjnych, z ogólnym rabatem sięgającym nawet do 30% kosztów standardowych.

Przykłady:

domena .pl - rejestracja na okres 2 lat - cena standardowa: 76 zł netto, w promocji 55 zł netto

domena .com.pl - rejestracja na okres 2 lat - cena standardowa: 59 zł netto, w promocji 45 zł netto

domena waw.pl - rejestracja na okres 2 lat - cena standardowa: 24 zł netto, w promocji 19 zł netto

Aby skorzystać z promocji - wystarczy wejść na stronę rejestracji domen www.domenyonline.pl i po sprawdzeniu dostępności interesującej Państwa polskiej domeny - wybrać jako okres jej utrzymania 2 lata. Niższa kwota abonamentu za rejestrację wybranych domen na okres 2 lat zostanie automatycznie uwzględniona.

Przy rejestracji domen na okres 2 lat kod authinfo dla tych domen wydawany jest bez dodatkowych kosztów!

Zapraszamy do rejestracji domen na www.domenyonline.pl!

 


 

1 czerwca 2011r.

 

Od dnia dzisiejszego oficjalna gwarancja SLA czasu dostępności serwerów wirtualnych utrzymywanych w naszej firmie została podwyższona do 99,9%. Uptime 99,9% jest realizowany z nawiązką przez naszą firmę dla wszystkich klientów usług hostingowych już od dłuższego czasu (od ponad 3 lat - obecnie jest to ok. 99,97% wliczając w to planowane wyłączenia na czas wymiany sprzętu lub modyfikacji konfiguracji wymagającej chwilowych wyłączeń dostępu do usług), natomiast od dnia 1.06.2011r. oficjalnie podwyższamy wartość gwarantowanego uptime z 99,5% do 99,9%.

Decyzja o podwyższeniu gwarancji bezawaryjności usług świadczonych przez o12.pl sp. z o.o. - netlook.pl związana jest także z wymianą całej infrastruktury serwerowej, z jakiej korzysta nasza firma. Nowe serwery to sprzęt klasy high-end, z supportem od strony producentów sprzętu serwerowego oraz dublowanymi komponentami najbardziej narażonymi na uszkodzenia (macierze dyskowe realizowane przez interfejs SCSI/SAS, zasilanie awaryjne serwerów N+1 + dublowane zasilacze samych serwerów). Mamy nadzieję, że przeprowadzone przez nas inwestycje przyczynią się do wzrostu Państwa zadowolenia ze świadczonych przez nas usług.

 


 

20 maja 2011r.

 

Z dumą informujemy, że Centrum Danych, w którym znajdują się serwery sieci o12.pl sp. z o.o. - netlook.pl podwyższyło przepustowość swoich łączy do ogólnej prędkości 220 GBit/s - jest to jedna z najwyższych wartości wśród centrów danych w całej Europie. Podwyższenie przepustowości łączy w Centrum Danych wpływa pozytywnie na szybkość wczytywania się Państwa stron WWW i szybkość dostępu do poczty email, z każdego miejsca na świecie. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie opisującej nasze Centrum Danych

 


 

2 listopada 2010r.

 

W ofercie Serwerów Dedykowanych pojawił się nowy rodzaj serwera - X1. W cenie od 199 zł netto miesięcznie oferowany jest serwer z procesorem AMD Athlon 64 X2 5600+ z 2 GB pamięci RAM i 2 dyskami 400 GB. Koszt instalacji serwera X1 to tylko 99 zł. Zapraszamy na stronę: Root serwery

 


 

1 października 2010r.

 

Ekstremalna moc nowego serwera X8, posiadającego zainstalowane aż 24 GB pamięci RAM DDR3 oraz wykorzystującego procesor Intel Core i7-980X Extreme Edition jest już dostępna dla użytkowników Netlook.pl!. Najmocniejszy serwer dedykowany, wyposażony został dodatkowo w 2 dyski 300GB SAS pracujące w macierzy RAID-1 kontrolowanej sprzętowo (Hardware RAID-1). Serwer pozwala na wykorzystanie bezpłatnie do 6 adresów IP. Szczegóły tej rewelacyjnej oferty znajdują się na stronie poświęconej ofercie serwerów dedykowanych: Root serwery

 


 

7 września 2010r.

 

Nowe, niższe ceny certyfikatów RapidSSL dostępnych w ofercie o12.pl sp. z o.o. - netlook.pl. Koszt certyfikatu RapidSSL dla pojedynczej domeny, ważnego przez okres 1 roku to tylko 69 zł z VAT! Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą certyfikatów oferowanych przez naszą firmę: Certyfikat RapidSSL w cenie tylko 69 zł z VAT

 


 

18 sierpnia 2010r.

 

W ofercie serwerów dedykowanych pojawił się nowy serwer X6, posiadający zainstalowane aż 24 GB pamięci RAM DDR3. Jest to rewolucyjna oferta na rynku serwerów dzierżawionych, przeznaczona dla użytkowników wymagających bardzo dużych limitów pamięci dla uruchamianych na serwerze procesów i aplikacji. W przystępnej cenie mogą Państwo teraz nabyć bardzo mocny serwer dedykowany - szczegóły oferty znajdują się na stronie poświęconej ofercie serwerów dedykowanych: Root serwery

 


 

2 lipca 2010r.

 

Od dzisiaj serwerownia, w której znajdują się hosty utrzymujące Państwa serwery wirtualne, serwery VDS (semi-dedykowane) i dedykowane wzbogaciła swoją ofertę dostępu do Internetu o dodatkowe 2 łącza - do węzła DE-CIX (o przepustowości 10 Gbit/s - aktualna przepustowość do węzła DE-CIX z centrum danych wynosi zatem 20 Gbit/s) oraz nowe łącze do operatora międzynarodowego Level3 (także o przepustowości 10 Gbit/s). Dzięki tej rozbudowie całkowita przepustowość łączy, jakim dysponuje centrum danych została zwiększona do poziomu 112 Gbit/s. Rozbudowa infrastruktury sieciowej centrum danych ma na celu stałe podnoszenie jakości świadczonych usług. Więcej informacji znajduje się na stronie: Centrum Danych

 


 

8 lutego 2010r.

 

Miło nam poinformować, że od dzisiaj dostępne są w naszej ofercie nowe konfiguracje serwerów dedykowanych. Wszystkie serwery wyposażone są w szybkie procesory i7 firmy Intel oraz 8 lub 12 GB pamięci RAM DDR3. Każdy serwer wyposażony jest w indywidualny Panel Użytkownika, dzięki któremu można wykonać zdalne restarty serwera, instalację systemu operacyjnego w trybie wizualnym VNC lub przetestować serwer w trybie ratunkowym Rescue. Zapraszamy na stronę http://www.netlook.pl/serwery-dedykowane.htm w celu zapoznania się z naszą ofertą. 

 


 

10 grudnia 2009r.

 

Trwają zaawansowane prace nad wprowadzeniem do oferty naszej firmy nowych typów serwerów dedykowanych, w konfiguracjach bardziej wydajnych od obecnie dostępnych na rynku. Od nowego roku planowane jest także poszerzenie oferty firmy o12.pl sp. z o.o. - netlook.pl o nowe rozwiązania e-commerce oraz usługi IT z zakresu administracji serwerami opartymi na systemie operacyjnym Linux oraz Windows. Szczegółowe informacje o nowej ofercie zostaną opublikowane w pierwszym kwartale 2010 roku. 

 


 

5 lutego 2009r.

 

Wprowadzona wraz z początkiem 2009 roku znacząca obniżka cen za odnowienia domen polskich (o około 22% względem cen odnowień domen polskich, jakie obwiązywały w 2008 roku), spowodowała większe zainteresowanie użytkowników tego typu nazwami internetowymi. Zauważalny jest trend, w którym użytkownicy coraz częściej decydują się na zakup 2-3 domen dla swojej strony WWW - np. domeny .pl, domeny .com.pl i domeny zawierającej w nazwę regionu/miasta, czyli domeny regionalnej. Takie praktyki od wielu lat są prowadzone w Polsce przez duże firmy, tym niemniej od początku 2009 roku zauważalne jest docenianie faktu posiadania wielu domen także przez mniejsze firmy oraz użytkowników prywatnych. Rozwiązania związane ze stosowaniem kilku adresów internetowych dla pojedynczej strony WWW od wielu lat są także stosowane przez właścicieli stron WWW w innych krajach europy zachodniej, tym bardziej cieszy fakt, że także polscy użytkownicy dołączają powoli do grona użytkowników dużej liczby domen internetowych.

 


 

9 grudnia 2008r.

 

W nowym 2009 roku firma o12.pl sp. z o.o. , właściciel marki Netlook.pl, planuje wprowadzenie nowych rewolucyjnych cen za odnowienia polskich domen (krajowej .pl, funkcjonalnych oraz regionalnych). Aktualne ceny odnowień przestaną obowiązywać 31.12.2008r. Nowy cennik zostanie opublikowany 1 stycznia 2009r. i będzie dotyczył płatności za przedłużanie domen wygasających po 1 lutego 2009r. Domeny których odnowienia będą przypadały na okres od 1 do 31 stycznia 2009r. będą odnawiane wg cennika obowiązującego na dzień 31 grudnia 2008r. Planowana obniżka jest skierowana głównie do abonentów domen zarejestrowanych w ofercie promocyjnej "MISTRZOWSKIE ROZDANIE" oraz do klientów posiadających zarejestrowane w naszej firmie domeny dłużej niż 1 rok. Mamy nadzieję, że wprowadzone nowe, niższe ceny będą dla Państwa miłym upominkiem od naszej firmy na nowy 2009 rok :-)

 


 

2 lipca 2008r.

 

Miło jest nam poinformować, że firma o12.pl sp. z o.o. została w miesiącu czerwcu 2008r. zrzeszona jako członek Północnej Izby Gospodarczej. Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie, jako największa reprezentacja samorządu gospodarczego Pomorza Zachodniego, powstała w 1997 roku, aktualnie zrzesza kilkaset firm i przedsiębiorstw z Polski i Niemiec. Północna Izba Gospodarcza jest także członkiem Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Działalność Północnej Izby Gospodarczej to przede wszystkim integrowanie środowiska przedsiębiorców w Polsce i Europie oraz pomoc i doradztwo gospodarcze dla nowo-powstałych firm.

 


 

11 maja 2008r.

 

Firma o12.pl sp. z o.o. , właściciel marki Netlook.pl / Domenyonline.pl została zaproszona do udziału w raporcie Teleinfo 500, organizowanym przez Migut Media. Raport Teleinfo 500 to zestawienie 500 największych przedsiębiorstw z branży teleinformatycznej, działających i zarejestrowanych w Polsce. Raport ukazuje zestawienie dotyczące tych firm i rynku IT w Polsce. Firma o12.pl sp. z o.o. uczestniczy w raporcie Teleinfo 500 już po raz drugi. Więcej na stronie http://www.teleinfo.com.pl

 


 

25 marca 2008r.

 

Wprowadzenie nowych ofert promocyjnych dotyczących rejestracji i utrzymania serwerów wirtualnych, dostępnych w naszej ofercie. Uruchomione zostały 3 nowe pakiety promocyjne: "Start w Internecie", "Twoja domena to wolność" oraz "Buduj sukces na lata". Każda z ofert promocyjnych pozwala na uzyskanie rabatu na świadczone przez nas usługi, nawet do wysokości 100% kosztu utrzymania serwera wirtualnego, jaki zostanie przez Państwa zamówiony. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą promocyjną dostępną w zakładce PROMOCJE.

 


 

19 marca 2008r.

 

Informacje na temat dostępności obsługi technicznej oraz pracy Biura Obsługi Klientów i Telefonicznego Centrum Obsługi Klientów w trakcie okresu Świąt Wielkanocnych 23-24 marca 2008r..

 

W dniu 24 marca 2008r. (Poniedziałek Wielkanocny) Biuro Obsługi Klienta oraz Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta będą nieczynne. Od 25 marca 2008r. Biuro Obsługi Klienta oraz Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta będą czynne w normalnych godzinach pracy: poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00.

 

Obsługa Techniczna oraz Administracja serwerów w dniu 24 marca 2008r. będzie realizować Państwa zgłoszenia jak w każdym innym dniu - pomoc świadczona jest w systemie 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu z wykorzystaniem zgłoszeniowego systemu Centrum Pomocy Technicznej http://CentrumPomocyTechnicznej.pl oraz poprzez e-mail .

 


 

17 marca 2008r.

 

W dniu dzisiejszym została wprowadzona aktualizacja systemu Webmail dostępnego dla użytkowników serwerów wirtualnych oraz opcjonalnie dla użytkowników kont VDS. System Webmail został zaktualizowany pod względem zwiększenia wydajności.

 

 
 

Infolinia: 0801 000 859 • e-mail:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2003-2018 o12.pl sp. z o.o. Netlook.pl Hosting